Стефанос Циципас победи Александър Зверев с 4:6, 6:3, 6:3 в

...

Циципас осъществи обрат над Зверев за място на финала в Рим

Стефанос Циципас победи Александър Зверев с 4:6, 6:3, 6:3 в първия полуфинален мач от шампионата от сериите " Мастърс 1000 " в Рим.

В първия сет равенството се резервира до резултат 3:3, след което германецът реализира пробив, който бе задоволителен, с цел да завоюва сета.

Във втората част гъркът проби своя конкурент при първата си опция, с цел да изравни равенството в сетовете.

23-годишният тенисист взе превес в играта и стартира по-добре и третия решителен сет. Циципас осъществя вторият си пробив в дуела, с цел да поведе с 3:2 гейма. Сблъсъкът приключи с нов пробив в интерес на гърка, с който той постави точка на разногласието и справедливо се поздрави с триумфа след 2 часа и 30 минути игра.

Rivalry dominance: REAFFIRMED outlasts Zverev in three sets to reach his maiden Rome final - his fifth at Masters 1000 level - at!
— Tennis TV (@TennisTV)

Това е първият му край в Рим и 5-ият му край на шампионат от сериите " Мастърс 1000 ".

На финала Стефанос Циципас ще се изправи против спечелилия от мача сред лидерът в международната класация Новак Джокович и норвежецът Каспер Рууд.