Старши треньорът на Монтана – Ферарио Спасов и съфамилникът му

...

Феро: Много сме далеч от Топ 3, Спасов: Естествено, че не съм доволен

Старши треньорът на Монтана – Ферарио Спасов и съфамилникът му отпред на Царско село Никола Спасов показаха разнопосочни отзиви след дербито сред двата отбора от 11-ия кръг на Втора лига.

Монтана се наложи с 1:0, а голът падна пет минути преди края на дуела. В воин за домакините се трансформира Иван Коконов, който се пребори за една топка в центъра на терена и самичък създаде попадението си, което се оказа решаващо за крайния резултат.

Монтана излъга Царско село с

Ето мненията на двамата експерти:

Ферарио Спасов: „ Получи се един мач с две лица. Може да се каже, че през първото полувреме двата отбора се проучваха и не създадохме доста обстановки за гол. Футболът беше очаквателен и без обстановки. Това го има във футбола. През второто полувреме излязохме стимулирани. Нещата, които си казахме на полувремето, момчетата ги направиха. Искахме повече успеха, бяхме по-настоятелни, макар че и Царско село ни сътвори проблеми. Много сме надалеч от топ 3. Трябва да печелим точки, с цел да можем в края на полусезона да забележим какво ще ни следва напролет. Ако използваме оптимално програмата до края, ние ще присъстваме в топ 4, в случай че ли пък не, ще го отложим за втория полусезон. “

Никола Спасов: „ Естествено, че не съм удовлетворен, само че в последна сметка футболът е игра на голове. Влязохме добре в мача и първото полувреме бе напълно на наша страна. Създавахме положения,атаки, само че стигахме единствено до последния пас. Второто полувреме не започнахме добре. Натрупа се и отмалялост, само че това беше обикновено. Моят тим искаше да играе в половината на тима и имаше лека отмалялост. Монтана имаше две съществени контраатаки и няколко корнера и до такава степен. След това още веднъж вдигнахме оборотите, промените повлияха. Моментът, в който чаках ние да вкараме, допуснахме обикновена неточност в отбрана, която ни лиши най-малко от точката. “