Спортният талант на „Еврофутбол Диляна Минкина обра призовите места на

...

Диляна Минкина е най-бърза на 5000 метра на щафетния маратон в София

Спортният гений на „ Еврофутбол " Диляна Минкина обра призовите места на щафетния маратон в София, който се организира в чест на 132-та година от Състезанието и на 100-годишнината от първия Екиден маратон в Япония. 20-годишната състезателка се класира преди всичко при дамите на 5000 метра, като преодоля дистанцията за 17:18 минути. Диляна, дружно с различен Спортен гений на българския букмейкър - Александър Сръндев, както и още четирима състезатели (Николай Начев, Димитър Каменов, Данчо Петров и Андрей Гридин) сграбчиха първото място при смесените щафети, а в общото нареждане са 2-ри. Александър бяга 10 км, които преодоля за 33.55 мин.

Друг Спортен гений на „ Еврофутбол " - Габриела Антова заема 22-о място във краткотрайното класиране на Европейското състезание по типичен шахмат за девойки в румънския град Мамая. След първите два кръга Габи е с актив от 1.5 точки. Тя като стартира с реми против испанката Селия Ониева Жилис и то след трикратно повтаряне на ходовете. След това 15-годишната софиянка победи представителката на Латвия Дана Вамбуте. Днес от 15.00 ч. Габи ще играе с белите фигури против гъркинята Магдалини Лука.