Спортинг Лисабон спечели с 4:1 срещу Бешкташ като гост в

...

"Спортинг" Лисабон удари "Бешикташ" в Истанбул

" Спортинг " Лисабон завоюва с 4:1 против " Бешкташ " като посетител в мач от група 3 на Шампионската лига. С провалянето довечера турският гранд удължи серията си без победа против португалски тимове на 9 дуела.

На " Водафон Парк " гостите откриха резултата след четвърт час игра с попадение на капитана Себастиан Коатес. В ответната офанзива уругвайският централен бранител повиши на 2:0.

Впоследствие Коатес беше покрай фрапантен хеттрик, а за " Бешикташ " пропуск направи Миши Батшуай.

Малко преди почивката реферът Славко Винчич (Словения) в началото подмина игра с ръка на Домагой Вида от " Бешикташ " в наказателното поле, само че след това се съветва със системата за видеоповторения (VAR) и уточни бялата точка. Пабло Сарабия трансформира дузпата в гол с лекост.

Две минути по-късно крилото на домакините Алекс Тейшейра означи красиво попадение, което обаче не бе прието поради засада на бразилеца.

" Бешикташ " потегли масирано в офанзива през втората част. " Спортинг " се възползва и оформи разгрома със ужасно осъществяване на Паулиньо в 89'.

С триумфа, първи за лисабонските " орли " в групите, португалците са трети във краткотрайното класиране, а " Бешикташ " - на дъното без точка след три кръга.
Източник: btvnovinite.bg