СподелиНационалният отбор на България по футбол завърши 1:1 с домакините

...

Националите изпуснаха в края победата над Азербайджан

Сподели
Националният тим на България по футбол приключи 1:1 с домакините на шампионата FIFA Series Азербайджан в последния мач от изданието.

4 минути не стигнаха на българите да си тръгнат с втора победа, откакто Филип Кръстев даде преднина в 59-ата минута. Резервата Муса Гурбанлъ изравни в 86-ата, с цел да увенчае натиска на своите, оповестява БНР.

Така България остава с позитивен баланс против този съперник, като в шест мача има 4 победи и 2 равенства. В първата сеща в Баку в петък България се наложи с 1:0 над Танзания.

За Филип Кръстев пък това е първи гол с екипа на България в 17-ата му среща с трикольора.

Още във 2-ата минута домакините сътвориха първа обстановка пред българската врата. Капитанът им Махмудов стреля от 11-12 метра, а Валентин Антов блокира изстрела му. Българският тим отговори с една офанзива, при която Десподов завоюва ъглов удар. Но незабавно по-късно и Дюлгеров трябваше да се намесва при изстрел на Турал Байрамов.

В 27-ата минута българската отбрана изпусна Турал Байрамов, който излезе зад Алекс Петков, само че не съумя да вкара. Най-напред Дюлгеров избави удара, след което от втори опит Байрамов стреля в навън. 10 минути по-късно Десподов си завоюва фаул на към 18-20 метра и стреля от мястото, само че вратарят Магомедалиев избави майсторски отиващата под гредата топка.

Еди Исрафилов в 44-ата минута затрудни оптимално българския вратар, откакто от място засече центриране от ляво. Дюлеров обаче мазета. Буквално в последната секунда Живко Атанасов можеше да вкара с глава, само че засече в навън центрирането от ъглов удар на Кирил Десподов.

Второто полувреме стартира по-енергично и от двете страни. Три минути след началото му домакините тестваха втория вратар на България Светослав Вуцов, който се появи след почивката. Турал Байрамов стреля с глава след центриране на Шейдиев, само че стражът на българския отбор избави.

В 52-ата минута България беше доста покрай това да открие резултата. Почти незабавно по-късно при контраофанзива Десподов откри на скорост Илиан Илиев-младши, който влезе, финтира един бранител и стреля. Магомедалиев обаче избави.

Българите обаче откриха резултата в 59-ата минута посредством Филип Кръстев, който получи пай пас от Десподов след осъществяване на ъглов удар от ляво. Докато азерите се наредят в отбрана, Кръстев взе топката и с диагонален удар даде задатък на „ лъвовете “. България можеше и да води с 2:0 в 68-ата минута при офанзива от дясно. Алекс Колев проби от дясно, подаде на Лукас Петков, който съвършено я остави за Десподов. Капитанът обаче не беше акуратен от три метра. Подобна контраофанзива можеше да приключи с гол и три минути по-късно, само че Лукас Петков не овладя топката след подаване на Десподов.

Азербаджан можеше да изравни в 80-ата минута, когато играчите им пресякоха пас в половината на България. Атаката приключи с удар на Джафаргулиев, а топката се плъзна край страничната греда. Но натискът на домакините се усилваше и в 86-ата минута те съумяха да изравнят. Джейхун Нуриев проби през Галчев от ляво, топката стигна на третия метър пред Гурбанлъ, който елементарно вкара за 1:1.

Азербайджан – България 1:1

0:1 Филип Кръстев 59

1:1 Муса Гурбанлъ 86

Азербайджан: Шахрудин Магомедалиев, Елвин Джафаргулиев, Бахлул Мустафазаде, Джошгу, Диниев (69 – Елвин Джамалов), Емин Махмудов (62 – Емил Мустафаев), Ренат Дадашов (69 – Муса Гурбанлъ), Рамил Шейдаев, Рахил Мамедов (69 – Джейхун Нуриев), Еди Исрафилов (80 – Филип Озобич), Бадави Хюсеинов, Турал Байрамов

България: Иван Дюлгеров (46 – Светослав Вуцов), Живко Атанасов, Виктор Попов,Алекс Петков, Валентин Антов, Георги Костадинов (82 – Георги Минчев), Илия Груев (46 – Патрик-Габриел Галчев),Филип Кръстев (60 – Лукас Петков), Кирил Десподов, Илиан Илиев-младши (60 – Георги Русев), Александър Колев (82 – Ивайло Чочев)
За още забавни вести, изявленията, разбори и мнения харесайте!
Източник: debati.bg