Спартак Варна завърши с победа в контролите в Турция. Възпитаниците

...

Спартак Варна победи северномакедонци в контрола

Спартак Варна приключи с победа в контролите в Турция. Възпитаниците на Димитър Димитров - Херо победиха Македония Гьорче Петров с 2:0. Влезлият като запаса през втората част Денис Баланюк откри резултата в 66-ата минута с хубав удар отдалеко, при който топката срещна дясната греда и се оплете в мрежата за 1:0. Крайното 2:0 оформи Румен Руменов също с удар от разстояние в долния десен ъгъл.
Варненци бяха надалеч по-активният тим в мача, само че направиха няколко пропуща посредством Руменов, Антуи, Жоао Марио, Лерой Микелс и Пламен Димов. Най-чистата опция противникът имаше в 59-ата минута, когато след неточност на Димов при изнасяне на топката, Стойков пропусна да осъществя, останал самичък против вратаря Дичевски.
Срещата, поради леки болежки, пропуснаха Никола Борисов, Божидар Васев и Роберто Хименес.

Стартовите 11 на Спартак Вн: Кристиано Фигейредо, Ивей Ромееш, Бен карамоко, Пламен Димов, Александър Цветков, Александър Белоусов, Ивайло Климентов Румен Руменов, Лерой Микелс, Родни Антуи, Жоао Марио (Дичевски, митев, Олдър, Петков, Йорданов, Димитров, Баланюк)