Спартак (Варна) стартира успешно новия сезон във Втора лига. Момчетата

...

ОБЗОР: Спартак тръгна с победа във Втора лига

Спартак (Варна) започва сполучливо новия сезон във Втора лига. Момчетата на Валентин Илиев, които ще се целят в завръщане в efbet Лига, удариха с 2:1 миналогодишния победител във втория ешелон - ЦСКА 1948 II, в чийто титулярен състав стартира бразилецът Талис. " Соколите " пък започнаха с радикално друг състав по отношение на пролетта, когато преследваха избавление в елита - Илиев заложи на 11 българи в единайсеторката си.

Първото полувреме не предложи голове, само че след почивката паднаха три такива. Централният нападател на “соколите ” Ахмед Ахмедов зарадва публиката на “Коритото ” с хубав гол с глава в 51-ата минута. След 10 минути Мариян Тонев изравни с изстрел отдясно, който се спря в мрежата на “соколите ”. Скоро по-късно Спартак (Варна) получи право да извърши 11-метров углавен удар, който беше трансфорат в гол с техничен удар от страна на Румен Руменов.