Спартак (Варна) II и Септември (Тервел) завъшиха 3:4 в мач

...

Спартак Вн II загуби от Септември Тервел

Спартак (Варна) II и Септември (Тервел) завъшиха 3:4 в мач от 8-ия кръг на Североизточната Трета лига.

Срещата се игра от 16:00ч. на терен “Живко Господинов ” в Семеен кодекс “Локомотив ” във Варна.

Бързи две попадения през първата част вкараха “соколите ” посредством Светослав Николов, Даниел Начев и Денислав Славов, а за Септември прецизен през втората част бе Румен Николов, който се разписа за четирите попадения.

Спартак II имаше по-голямо владеене на топката през първата част. Аналогично съумяха да отбележат бързи две попадения през нея. Гостите от Тервел се разиграха в края на първата част и съумяха на два пъти да запишат удари към вратата на “соколите ”. При първата опция за гол топката бе отразена от вратаря на Спартак II Петков и един път футболист в алено нацелена напречната греда.

Втората част стартира с доста динамичност в половината на Спартак. На няколко пъти гостите успяваха да излязат пред отбраната на Спартак. Владислав Мирчев имаше опция да изравни в 56-тата минута откакто получи топката пред наказателното поле, а вратата на “соколите ” бе празна, откакто Петков бе излязал напред, с цел да улови. Така Мирчев пое и с лек удар по земя отляво прати топката настрана от опразнената врата на “сололите ”.

Минути преди края на срещата гостите пропуснаха още една опция да усилят головата си сметка. Кристиян Пешков остана непокрит и стреля отляво на вратата на Петков, само че още веднъж топката мина настрана от вратата.

След неточност в отбрана на “соколите ” разпоредбите бяха нарушени и основният рефер уточни 11-метров углавен удар. Зад топката застана Румен Николов, който не сгреши и изравни за 2:2.

До края на дуела Септември бе по-атакуващият тим, само че неточност в отбраната докара до дузпа в интерес на домакините. Зад топката в продължението на втората част застана влезлият като запаса Денислав Славов, който бе прецизен.

Румен Николов обаче бе още по-внимателен и в последните секунди на срещата означи четвъртото попадение в своя актив и в този на тима си.