Спартак се наложи в Плевен над едноименния тим на град

...

Спартак / победи Левски в контрола

Спартак се наложи в Плевен над едноименния отбор на град Левски с 3:0. Това бе първият мач за селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков от 5 месеца. Срещата протече в обичайно движение при тотална доминация на домакините. Те откриха резултата в 8-ата минута, когато Ивайло Раденцов осъществя отсъдена дузпа за нарушаване против Ивайло Иванов. После Стивън Славков пропусна да удвои. Това въпреки всичко се случи в 26-ата минута, когато след центриране, Иванов изпревари вратаря на гостите Васил Тодоров и с глава насочи топката в мрежата му. Нападателят се разписа и в средата на второто полувреме, когато надбяга бранителите и с прецизен шут направи резултата типичен. Той осъществя и още един път, само че попадението бе анулирано. След това пропусна още една голова опция. За цялостен мач левскарите насочиха няколко удари към плевенската врата.