Спартак се наложи с 1:0 като гост над Хасково в

...

Спартак с животоспасяваща победа срещу Хасково в Харманли

Спартак се наложи с 1:0 като посетител над Хасково в мач от 33- ти кръг на Югоизточна трета лига, игран на градския стадион в Харманли и резервира възможностите си за избавление. Кръг преди края кючукпарижани имат равни точки с директните съперници от Несебър, само че са с осем гола по-добра обща голова разлика (и идентични индикатори в директните двубои).

Спартак игра с доста млади момчета от школата, които бяха пределно стимулирани и около опитните Христос Доков, Кирил Георгиев, Любо Цеков и Георги Георгиев дадоха отговор по отговарящ метод на нападателната и груба игра на Хасково.

Двубоят стартира чудесно за Спартак, откакто в 12-ата минута младокът Георги Лазаров бе открит в наказателното поле, той без закъснение стреля около вратаря за победното 0:1.

В 33-ата минута домакините останаха и с човек по- малко на терена за два жълти картона на бранител.

Към края на мача Георги Лазаров имаше отлична опция да удвои головата си сметка, само че мощният му удар прати топката в гредата.

В събота, 29 май, от 18:00 часа Спартак приема Атлеттик Куклен, а Несебър семейства на Ямбол. Синьо-белите се нуждаят от победа и Несебър да не завоюва с осем гола повече от пловдивчани.

Състав: Кристиян Милушев, Александър Шиков, Христос Доков, Кръстьо Милев, Георги Йотовски, Кирил Георгиев-к, Петко Дързев, Васил Стойчев, Георги Георгиев, Любомир Цеков, Георги Лазаров (Станислав Василев, Антони Ташев, Димитър Милчев, Давор Илиев)
Източник: marica.bg