Спартак победи Созопол с 2:1 в контролна среща, която завърши

...

Спартак Варна победи Созопол в контрола

Спартак победи Созопол с 2:1 в контролна среща, която приключи доскоро на " Спортпалас ".

Гостите поведоха в 23-ата мин. в миг, в който варненци бяха с човек по-малко, защото отвън терена поради травма бе Ивайло Русев. Домакините съумяха да изравнят посредством Тугай Неджет в 32-ата мин. През първата част спартаклии имаха още две голови положения - в 10-ата мин. Рангел Абушев изпревари вратаря, само че ударът му с глава мина около гредата, а малко преди почивката Стефан Иванов нанесе доста мощен удар, само че топката се отби във вратаря.

В 70-ата минута Янаки Смирнов донесе успеха на Спартак от дузпа. Домакините имаха и други голови обстановки, които обаче бяха пропуснати от Благовест Гачев и Венцислав Гурков.
Източник: fakti.bg