София. Спортист Своге отново излезе начело в класирането, на победа

...

Спортист Своге отново излезе начело в класирането, на победа преднина пред преките си конкуренти Хебър и Локомотив 2020

София. Спортист Своге още веднъж излезе отпред в класирането, на победа преднина пред директните си съперници Хебър и Локомотив 2020, откакто надделя Политехника с 84:58.

Цялата първа част вървеше панер за панер, а след нея отборът от Своге имаше минимално преимущество при 20:19. В края на полувремето обаче той стартира да натрупа разлика поради по-добрата си игра в подкошието и на почивката се откъсна с 41:28. Подемът в играта на Спортист продължи и след паузата и минути след началото на второто полувреме той дръпна с 23 точки, като преди заключителната четвърт водеше с 62:42. До края баскетболистите на Емил Горанов поддържаха солидна преднина и завоюваха безапелационно.

Борис Матраков приключи с 25 точки и 9 битки за спечелилите, Джими Хънт се регистрира с 21 точки и 7 асистенции, Васил Голов добави 12 точки. За Политехника Омар Ел-Аюби се регистрира със 17 точки, Лъчезар Везирски има 15 точки и 7 битки, Орлин Атанасов вкара 11 точки.
Източник: focus-news.net