София. Енигма Фойерверк пък надви Славия с 80:77, след като

...

Енигма Фойерверк надви Славия с 80:77 в ББЛ А група

София. Енигма Фойерверк пък надделя Славия с 80:77, откакто водеше съвсем от самото начало, само че също за малко да изпусне мача в края. Тимът позволи 24 неточности в дуела против 9 за съперника си, само че компенсира в подкошието и с по-висока успеваемост при стрелбата.

След замяна на кошове в началните минути баскетболистите на Георги Давидов дръпнаха с двуцифрена преднина, а след първата част водеха с 25:18. Символичните домакини за малко още веднъж подвигнаха разликата през втория интервал, само че на почивката противникът им понижи за 41:47.

Авансът на Енигма доближи 14 точки след паузата – най-големият в мача досега, а последната четвърт стартира при 67:58 в негова изгода. По-малко от пет минути преди края Славия смъкна изоставането си единствено на точка, само че не съумя да стигне до цялостен поврат.

Христо Гатев бе над всички за триумфа с 21 точки и 17 битки, Петър Загоров също е с дабъл-дабъл – 18 точки и 11 битки, Виктор Германов означи 17 точки, 11 и 9 битки има Любомир Орешков.

За Славия Кристиян Георгиев осъществя 20 точки, Денис Петков се регистрира със 17 точки и 9 асистенции, Слав Георгиев наниза 15 точки, с 14 е Огнян Тодоров.
Източник: focus-news.net