След разгромната победа с 5:1 над ЦСКА Москва в първи

...

След петте на ЦСКА Москва, "Лудогорец" вкара само 2 на "Арда"

След разгромната победа с 5:1 над ЦСКА Москва в първи мач от груповата фаза на Лига Европа, " Лудогорец " вкара единствено два безответни гола на " Арда " в среща от 10-ия кръг на Първа футболна лига.

" Орлите " започнаха мача с доста промени в състава, спрямо европейския си мач, само че това не ги спря по пътя към нови 3 точки.

Резултатът откри Дан Битон в 35-ата минута на дуела. Той стреля, топката тупна пред вратаря на гостите Иван Караджов, а по-късно влезе в мрежата на " Арда ".

Гостите започнаха второто полувреме с концепцията да върнат попадението, проведоха няколко офанзиви първоначално, само че без резултата. Тогава играчите на " Лудогорец " взеха още веднъж нещата в свои ръце.

Снимка: Lap.bg

Това се видя в 66-ата минута. След добра композиция сред Икоко и Чибота, последният вкара първия си гол с екипа на " орлите " в българското състезание.

До края на мача липсваха по-интересни положения пред двете порти.

С трите точки в актива си " Лудогорец " се завърна на върха в Първа лига. " Арда " пък е на 6-то място в подреждането.
Източник: btvnovinite.bg