След 22 дузпи, Виляреал победи Манчестър Юн с 12:11 и

...

След 22 дузпи - Виляреал взе Лига Европа!

След 22 дузпи, Виляреал победи Манчестър Юн с 12:11 и за първи път в историята си завоюва евротурнир! Треньорът Унай Емери обаче е абсолйтен владетел на Лига Европа, след като  има извоювани 4 шампионата със Севиля преди довечера.

В 29-ата минута Виляреал откри резултата при следващото си статично състояние. Дани Парехо центрира от фаул и Жерар Морено се измъкна, с цел да засече топката в непосредствена непосредственост пред Давид Де Хея - 1:0.

Юнайтед имаше рискови остри центрирания, само че не стигаше до нещо по-сериозно.

В 55-ата минута Юнайтед възвърне равенството. След центриране от корнер на Люк Шоу, топката бе изчистена в краката на Рашфорд, който стреля по земя. Кълбото се озова в Кавани и той я прати в мрежата. Голът беше тестван с ВАР за засада, само че такава нямаше - 1:1.

Последните 20 минути минаха напълно под диктовката на Юнайтед, който опита няколко удара от отдалеченост - най-много посредством Маркъс Рашфорд, само че извънредно неточни.

Последваха две продължения по 15 минути, в които равенството се резервира. Настъпи драмата - осъществяването на дузпи.Там имаше страхот драма, като след 20 точни дузпи, Давид де Хеа провали англичаните.

Източник: standartnews.com