Славия (Прага) победи Рейнджърс с 2:0 на Айброкс и продължава

...

Славия разби мита за непобедимия Рейнджърс

Славия (Прага) победи Рейнджърс с 2:0 на " Айброкс " и продължава на четвъртфинал в шампионата Лига Европа. Преди две седмици двата тима приключиха 1:1 в Прага.

Чехите нанасят първа загуба на водения от Стивън Джерард шотландски гранд в важен шампионат (б.а. Рейнджърс има едно проваляне в локалната Купа на лигата) през сезона.

Питър Олайинка (14`) и Николае Станчиу (74`) бяха точни за отбора от Прага, който взима скалпа на втори следващ английски клуб. В предходния кръг отстрани Лестър.
 Снимка 523507
Източник:

В 73-тата минута Рейнджърс към този момент беше остана с девет индивида на терена и безпомощно доигра срещата.

Подобно на първия мач Славия поведе рано-рано. В 17-ата минута Борил проби по левия фланг и центрира доста добре в наказателното поле, където Питър Олайинка засече мощно с глава, пращайки топката до близката греда.

В края на първата част Морелос пропусна добра опция за домакините, откакто стреля настрана. В добавеното време ВАР прегледа обстановка за дузпа в интерес на Славия, само че такава не бе отсъдена.

В 61-вата минута възможностите на Рейнджърс фрапантно понижиха, откакто Кемар Рууф, който се появи в игра няколко минути преди този момент, получи пряк червен картон.
 Снимка 523508
Източник:

Влизането му беше брутално! С бутоните напред в лицето на Коларж. Стражът на Славия пострада и бе изнесен на носилка.

В 73-тата минута Рейнджърс остана с двама индивида по-малко, откакто Балогън получи втори жълт картон поради рисково влизане против Масопуст. Станчиу извърши съвършено последвалия директен свободен удар, с което постави точка на разногласието, вкарвайки втори гол за гостите.