Славия победи Ботев (Враца) с 2:0 в двубой от групата

...

Славия оглави група Б след победа над Ботев

Славия победи Ботев (Враца) с 2:0 в дуел от групата за оставане в efbet Лига. " Белите " към този момент оглавяват група " Б " от втората осмица и по този начин могат да се смятат за любимци за оцеляване.

Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато Калоян Кръстев засече центриране на Макрилос.

Ботев сътвори няколко по-интересни обстановки до края на първото полувреме, само че положителни спасявания на Вуцов и липса на шанс пред гола лишиха гостите от равнене.

Втората част стартира доста неприятно за тях.

Пет минути след началото ѝ Ивайлов си изкара втори жълт картон и това беляза хода на мача. Макрилос не съумя да означи отсъдената дузпа, която беше пребита и избавена от Вуцов.

В 82-ата минута австралиецът изкупи прегрешението си с гол, който успокои домакините.

До края на мача Славия владееше ситуацията и не разреши равнене.

Славия към този момент е на 11-о място, което подсигурява избавяне с 27 точки. Ботев (Враца) се смъкна на 12-ата позиция и остава с 25 точки.
Източник: fakti.bg