Славия изигра последната си контрола от зимната подготовка. Играчите на

...

Славия победи Балкан с 3:1 в последната си контрола

Славия изигра последната си контрола от зимната подготовка. Играчите на Златомир Загорчич се постановиха с 3:1 над третодивизионния Балкан Ботевград. Двубоят се игра на изкуствения терен поради студеното време, за да се защищити главния.

Славия стартира по-силно и даже стигна до попадение след едвам пет минути игра, дело на Ахмед Ахмедов, което обаче не бе прието поради засада.

Само две минути по-късно " белите " стигнаха до попадение. Тоси Тасев стреля от директен свободен удар и над стената прати топката в мрежата. Балкан съумя да изравни в 19-ата минута. След безредие в наказателното поле на Славия Емил Колев бе пропуснат и с лекост от дребното наказателно поле преодоля Светослав Вуцов.

Три минути по-късно Кристиан Добрев опитва шанса си от далечна отдалеченост, само че не уцели вратата. В 27-ата минута Кристиян Стоянов нанесе тежък удар от 20-ина метра, само че право в ръцете на вратаря.

Четири минути по-късно Крис Добрев проби доста добре отдясно и с левия крайник стреля по земя към далечния ъгъл, само че ударът му бе отразен от Слави Матин. Добрев стреля от сходна позиция минута по-късно, само че този път над вратата.

В 39-ата минута Славия провежда последователно нахлуване, приключило с прецизен удар на Чунг Нгуен До, който бе избавен от Матин. Час игра след началото Роберто Райчев бе изведен самичък против вратаря, финтира го и на празна врата се разписа за 2:1. В идващите минути Славия сътвори още няколко забавни офанзиви, само че без да се стигне до действително голово състояние.
Десет минути преди края на постоянното време Валентин Петров стреля рисково от отдалеченост, само че вратарят мазета в корнер. При последвалото центриране Натан Гасама бе оставен непокрит и с глава вкара за 3:1. " Белите " възобновяват мачовете си в efbet Лига с домакинство на Пирин, идният понеделник от 17:00ч.
Източник: novsport.com