Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в среща от 1-ия

...

ЦСКА се издъни на старта в Първа лига, тръгна с хикс срещу Славия

Славия и ЦСКА приключиха наедно 1:1 в среща от 1-ия кръг на Първа лига. Преди срещата на " Васил Левски " " алените " бяха считани за безспорни любимци, само че не съумяха да оправдаят упованията на почитатели и експерти и завоюваха единствено точка против " белите ". През целия мач на Националния стадион отборът на Стамен Белчев имаше териториално предимство, което обаче не съумя да материализира. Играчите на Златомир Загорчич пък се защитаваха добре и не пропускаха комфортна опция да контраатакуват. В последна сметка тактиката на домакините даде резултат и те справедливо си извоюваха точката. Играчите на двата тима стартираха внимателно срещата и головите обстановки в началните минути липсваха. Първият забавен миг пристигна в 21-ата минута, когато Славия провежда бърза контраофанзива. Ивайло Димитров напредна добре в половината на ЦСКА и опитва шут от границата на наказателното поле, който обаче не затрудни Китанов. " Червените " дадоха отговор с диагонален удар на Меркадо, който не порази задачата. Така се стигна до 28-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. Александър Георгиев проби отляво и центрира в наказателното поле на " белите ". Там бранителят Стефан Велков загуби равновесие и топката попадна в Каранга, който с глава разстреля Георги Петков 0:1. До края на полувремето и двата тима имаха няколко положителни благоприятни условия за гол. Меркадо, Кулма, Десподов и Бодуров пропуснаха за ЦСКА, до момента в който Ивайло Димитров и Стефан Велев сториха същото за Славия. Втората част стартира неприятно за ЦСКА. Още в 54-ата минута голмайсторът Каранга получи контузия и трябваше да напусне терена. Само 4 минути по-късно шансът покри Славия. При центриране отдясно Петков опита да играе на несъмнено и да извади в корнер, само че прати топката в напречната греда. Последваха пропуски на Десподов, който не съумя да се разпише от преференциални позиции. Така се стигна до 62-ата минута, когато домакините стигнаха до изравнителен гол. Узунов изведе Ивайло Димитров зад защитата на ЦСКА и последният пусна топката около Георги Китанов - 1:1. До края " алените " пробваха да натиснат противника, само че по този начин и не съумяха да осъществят основаните голови положения. С пропуски се отличиха Кирил Десподов и Кристиян Малунов. Славия също опитва на няколко пъти да затрудни бранителите на ЦСКА посредством контраатакува, само че удари на Делев и Димитров не откриха задачата. В последна сметка попадения не паднаха и двата отбора си поделиха по точка.  СЛАВИЯ - ЦСКА 1:1 0:1 Каранга (28), 1:1 Ив. Димитров (62) Срещата по минути: 1 - Начало на мача! 8 - Давид Симао опитва сложен удар от въздуха с тил към вратата, само че топката излиза в навън. 20 -  Добра опция за Славия. Ивайло Димитров напредна добре в половината на ЦСКА и насочи шут с левия крайник то границата на наказателното поле, който обаче не затрудни Китанов.  21 -  Шанс за ЦСКА! Меркадо получи добра топка отляво в наказателното поле на Славия и шутира без закъснение. Коженото кълбо обаче срещна външната страна на мрежата. 24 - Центриране на Шимао от фаул, Кулма остава под топката. 28 -  ГОООЛ ЗА ЦСКА! Александър Георгиев центрира отляво в наказателното поле на Славия. Там Фернандо Каранга зае добра позиция и с глава не остави късмет на Георги Петков.  33 -  Меркадо нахлу в наказателното поле на Славия и стреля, само че Петков с един крайник избива в корнер. 35 -  Ивайло Димитров беше изведен на добра позиция, само че ударът му беше париран от Китанов. 37 -  Стефан Велев стреля мощно по земя, само че топката излиза в навън.  45+1 -  Десподов опитва шут от въздуха от преференциална позиция, само че Мартинов мазета в корнер. 45+1 -  След осъществяването на корнера Бодуров игра с глава, само че Петков парира. 45+2 - Край на първата част!  --------------------------------- 46 - Начало на второто полувреме!  58 -    Късметът покри Славия! При центриране отдясно Петков опита да играе на несъмнено и да извади в корнер, само че прати топката в напречната греда. 59 -   Десподов засече центриране по земя, само че топката минава над вратата на Петков. 62 -  ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Ивайло Димитров беше изведен зад защитата на ЦСКА и с премерн удар праща топката зад Китанов!  72 - Прострелно подаване на Минчев, само че всички футболисти се разминаха с топката. 77 - Удар на Кулма в близкия ъгъл на Петков, вратарят съумя да избие. 82 - Малинов също пропуща да се разпише след центриране на Манолев. 90+4 - Край на мача!  Състави: Славия: 1. Георги Петков (к), 5. Теодорис Папустоянопулос, 4. Михаил Венков, 13. Стефан Велков, 15. Петко Христов, 77. Стефан Велев, 35. Георги Йомов, 27. Емил Мартинов, 14. Ивайло Димитров  (90+1Кръстев), 73. Иван Минчев (89Шоколаров), 23. Владислав Узунов  (83Карабельов)  Резерви: 12. Марио Кирев, 2. Димитър Буров, 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов, 33. Китан Василев, 55. Андреа Христов, 19. Калоян Кръстев      Tреньор: Златомир Загорчич ЦСКА: 12. Георги Китанов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо (74Родригес ), 9. Фернандо Каранга  (56Кубемба), 10. Давид Шимао (65Малинов ), 11. Станислав Манолев , 18. Александър Георгиев, 19. Кирил Десподов, 26. Густаво Кулма      Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 21. Kевин Кубемба, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 23. Александър Дюлгеров, 29. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев      Tреньор: Стамен Белчев Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , рискова ситуация  Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Източник: blitz.bg