Швеция победи сборния отбор на Корея с 8:0 и се

...

Шведките също не пожалиха сборния отбор на Корея

Швеция победи сборния тим на Корея с 8:0 и се класира на четвъртфиналите в олимпийския шампионат по хокей на лед в ПьонгЧанг 2018. Заедно със скандинавките в идната фаза продължава и тимът на Швейцария, който по-рано през днешния ден се наложи с 3:1 против Япония и по този начин двата европейски отбора оглавиха група " Б " с по шест точки преди директния мач посред им.

North Korean cheerleaders at the ice hockey match vs Sweden happening now. ( Taehoon Lee) pic.twitter.com/1w3fwj9tmS
— Will Ripley (@willripleyCNN) February 12, 2018
Шведките си осигуриха рано успеха против сборния тим на КНДР и Република Корея, който продължава да чака първия си гол в домашния шампионат. Мая Першон откри резултата в четвъртата минута, а до края на частта бяха точни още Елин Лундберг, Йохана Фалман и Ерика Йохансон.

Sweden beats Korea 8-0 and improves to 2-0 at #PyeongChang2018

Sara Grahn slams the door in the win #SWEvsCOR pic.twitter.com/8IdXlSsIHL
— IIHF (@IIHFHockey) February 12, 2018
Пернила Уинберг вкара за 5:0 във втората третина, а Ема Нордин, още веднъж Уинберг и Ребека Стенберг довършиха разгрома в последната част. Швейцария победи Япония с 3:1 по-рано през днешния ден. Сара Бенц осъществя две бързи попадения малко след средата на втората част, а при започване на третия интервал Алина Мюлер направи резултата типичен в интерес на европейките.

Японките върнаха един гол посредством Ханае Кубо 12:27 минути преди края, само че за повече нямаха сили.
Снимка: ©Getty Images