Швеция отстъпи у дома на световния шампион Франция с 0:1

...

Франция успя да излъже Швеция

Швеция отстъпи вкъщи на международния първенец Франция с 0:1 в първия им мач от второто издание на шампионата Лига на нациите – Лига А, група 3. Килиан Мбапе (41) осъществя свръхестествен гол за триумфа на " петлите ".

В началото двата тима стояха много равностойно на терена, само че не създаваха съществени положения за гол. В 38-ата минута домакините можеха да поведат, откакто Маркус Берг бе изведен очи в очи с Юго Лорис, само че вратарят направи ослепително избавяне, а по-късно при опита за добавка Форсберг също не съумя да се разпише от дребен ъгъл. Три минути по-късно Франция поведе с първата си опция в мача. Килиан Мбапе (41) сподели своята класа, пое топката край страничната линия, проби в наказателното поле и от доста дребен ъгъл осъществя страховит гол за 0:1.

След почивката скандинавците по този начин и не съумяха да отвърнат на удара, а и „ петлите “ не осъществиха втори гол, макар че в 80-ата минута бяха доста покрай подобен. Дюбоа центрира подло отдясно и вратарят Робин Олсен единствено изгледа по какъв начин топката тупна на напречната греда, след което излезе в навън. В добавеното време Антоан Гризман пропусна дузпа, пращайки топката над вратата.
Източник: fakti.bg