Щутгарт победи с 3:0 Айнтрахт Франкфурт в последния мач от

...

Щутгарт разби Айнтрахт Франкфурт и завърза битката за второ място в Бундеслигата

Щутгарт победи с 3:0 Айнтрахт Франкфурт в последния мач от съботната стратегия на 29-ия кръг на Бундеслигата.

Победата остава " швабите " с еднакъв брой точки с първенеца Байерн Мюнхен на второто място в класирането и усили още повече възможностите им за завръщане в Шампионската лига от идващия сезон.

На " MHPАрена " домакините вкараха и трите си попадения още преди почивката. В 11-ата минута Серу Гираси вкара дежурния си гол за Щутгарт, а шест по-късно Дениз Ундав повиши на 2:0.  Крайното 3:0 бе завършено от Джейми Левелинг в 37-мата минута.

С успеха Щутгарт събра 63 точки, до момента в който Айнтрахт е на шесто място с 42.