Шампионът Зенит започна с победа новия сезон в Премиер лигата

...

Шампионът Зенит се справи с новак

Шампионът Зенит стартира с победа новия сезон в Премиер лигата на Русия. Тимът от Санкт Петербург се наложи с 2:1 в семейството си на новака Тамбов.

Зенит стигна до триумфа с два бързи гола при започване на второто полувреме. Първо в 46-ата минута Александър Ерохин откри резултата с глава след центриране отляво на Юри Жирков.

В 48-ата минута Артьом Дзюба удвои преднината на своя отбор. Той също порази вратата с глава, този път след асистенция на Себастиан Дриуси с центриране отдясно.

Тамбов съумя да върне интригата в мача в 71-ата минута, когато Бенито вкара за 2:1 с хубав отдалечен удар по земя.

Гостите обаче нямаха сили за поврат и трябваше да преглътнат загубата в този мач. Зенит пък стартира отбраната на купата си с победа и първи три точки в актива си.