Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити не успя да спечели

...

Манчестър Сити и Тотнъм не се победиха в мач с 6 гола

Шампионът на Висшата лига Манчестър Сити не съумя да завоюва трети следващ мач, откакто приключи наедно 3:3 в дербито от 14-ия кръг с Тотнъм. Двубоят на Етихад предложи представление, шест гола и противоречиви моменти. Сити, който започва доста безапелационно сезона, сподели съмнения в трети мач подред и към този момент има три следващи равенства. В тези срещи жителите позволиха общо осем гола.

Хюн Мин Сон откри за гостите от Тотнъм още в шестата минута след отлична контраофанзива. Само три минути по-късно обаче капитанът на шпорите си означи автогол при статично състояние. В 31-ата минута Сити обърна, когато Фил Фоудън осъществя.

Второто полувреме мина под диктовката на Сити, само че при доста пропуски, което отвори късмет за Тотнъм. В 69-ата минута Джовани Ло Селсо изравни с прекрасен удар с левия крайник от границата на наказателното поле.

В заключителните 10 минути пък пристигна и огромната драма. Джак Грийлиш приближи Сити до успеха в 81-ата минута, когато вкара след подаване на Ерлинг Холанд. Тотнъм обаче отново откри метод да реагира и в последната минута на постоянното време Деян Кулушевски вкара.
С третото следващо тъждество Сити е с 30 точки и е на 3 зад водача Арсенал. Гражданите са трети, с точка зад Ливърпул.
Източник: 18min.bg