Шампионът на Италия Ювентус се върна на победния път в

...

Юве се справи с Болоня и съкрати разликата до Милан и Интер

Шампионът на Италия Ювентус се върна на победния път в Серия А, надделявайки с 2:0 гостуващия Болоня в ранния неделен дуел от 19-ия кръг. Точни за торинци бяха Артур Мело и Уестън Маккени.

Възпитаниците на Андреа Пирло бяха длъжни да отговорят след провалянето с 0:2 от Интер в предходния кръг. По този метод „ бианконерите “ се изкачват на четвъртото място с 36 точки, колкото има и Аталанта. Така дистанцията до върха, където е Милан, е скъсена на 7 пункта, само че „ остарялата госпожа “ е с мач по-малко.

Момчетата на Синиша Михайлович от своя страна остават на 13-ата позиция с 20 точки.

В осмата минута Орсолини овладя топката на левия си крайник и насочи отдалечен удар, само че настрана от левия непряк дирек.

2 минути по-късно Роналдо пусна към Кулушевски на десния фланг, който центрира в наказателното поле, където Маккени засече с глава, но вдясно от вратата.

В 15-ата минута Артур шутира от междинна отдалеченост и след рикошет в неприятелски защитник коженото кълбо смени внезапно траекторията си, влизайки в лявата част на вратата.

Lucky goal by
— watch it! (@Muhammadwachid)
120 секунди по-късно Бернардески бе изведен отляво в пеналтерията и опитва атрактивно копване над Скорупски, само че опитът му бе много неакуратен.

В 28-ата минута Роналдо изстреля извънредно рискова бомба към десния ъгъл, само че Скорупски мазета. При добавката Бернардески също опита да повиши на 2:0, само че стражът на гостите още веднъж сподели брилянтен инстикт.

В 32-ата минута Хуан Куадрадо подкара мълниеносна контраофанзива, при която напредна над 30 метра и насочи удар към левия ъгъл, само че мерникът му изневери.

В 40-ата минута Сориано бе самичък на дъгата фронтално против вратата и стреля технично към левия ъгъл, само че топката мина на сантиметри в навън.

3 минути по-късно Данило се извиси над всички при центриране от ъглов удар, само че опитът му за гол мина над напречната греда.

В 48-ата минута Хуан Куадрадо в опита си да почисти топката при центриране в наказателното си поле, я изпрати непосредствено в Счесни, който съумя с котешки инстикт да избие.

Секунди по-късно Бароу стреля по земя в близкия ъгъл, само че полският вратар на "старата госпожа " улови.

В 56-ата минута Орсолини навлезе в пеналтерията отдясно, навлезе във вътрешността и шутира към десния ъгъл, но Счесни се изяви с прелестно прасяване.

В 59-ата минута Сансоне насочи удар по диагонала от дребен ъгъл, само че той не откри задачата.

Минутка по-късно Куадрадо още веднъж заплаши вратата на Скорупски, само че стражът за следващ път избави тима си от второ попадение.

В 71-ата минута Маккени се отскубна от опеката си и повиши на 2:0 с глава след подаване от корнер на Куадрадо.

Weston McKennie goal

follow for more goals
— noobfcb (@noob_fcb)
Три минути по-късно Роналдо центрира от лявото крило и Маккени още веднъж се оказа непокрит, само че този път Скорупски бе на висота и парира.

В 82-ата минута Кристиано напредна чудесно през центъра, освободи си място за пукотевица и потърси задачата с левия крайник по земя, само че Скорупски го сюрпризира.

В 87-ата минута влезлият от пейката Рабио опитва да се подреди измежду голмайсторите, само че ударът му бе отразен от блестящия за следващ път Скорупски.

В последната минута CR7 нанесе доста мощен шут от към 15 метра, но вездесъщият Лукаш Скорупски още един път сподели за какво е №1 сред рамките на вратата на Болоня.

Ювентус (4-4-2) : Счесни, Куадрадо, Бонучи (Де Лихт 78') , Киелини (жълт картон), Данило, Бернардески (Мората 68') , Артур (жълт картон) (Рабио 78') , Бентанкур, Маккени (Демирал 92') , Кулушевски (жълт картон) (Рамзи 78') , Роналдо

Резерви: Буфон, Пинсолио, Де Лихт, Демирал, Ди Пардо, Драгусин, Фработа, Рамзи, Киеза, Рабио, Фаголи, Мората

Старши треньор: Андреа Пирло

Болоня (4-2-3-1) : Скорупски, Де Силвестри (Сумаоро 45') , Данило, Томиясу, Дайкс (жълт картон), Шутен, Сванберг (Домингес 64') , Сориано, Орсолини (Сков Олсен 75') , Винято (жълт картон) (Сансоне 45') , Бароу (Паласио 75')

Резерви: Бреза, Да Коща, Балдурсон, Домингес, Хайки, Паласио, Пас, Поли, Сансоне, Сков Олсен, Сумаоро

Старши треньор: Синиша Михайлович

Стадион: "Алианц Стейдиъм "

Главен арбитър: Хуан Лука Саки
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `