Севиля взе първата си победа за годината в Ла Лига

...

Севиля надви Райо за първа победа през 2024 г.

Севиля взе първата си победа за годината в Ла Лига – 2:1 над в 23-ия кръг. Така тимът на Кике Санчес Флорес се изкачи на 15-о място с 20 точки. Райо е 13-и с 24 точки.

Успехът постави завършек на серия от шест мача без победа за севилци. Столичани пък записаха пето следващо проваляне.

Севиля поведе в резултата след 19 минути с известна доза шанс. Пас на Исак Ромеро се отклони от бранител на Райо Валекано и топката попадна на пътя на Юсеф Ен-Несири, който бе прецизен от към 18 метра.

Домакините изравниха 10 минути по-късно с попадение на Иси Паласон. Това е.

Ромеро и Ен-Несири обаче комбинираха още веднъж за гол минута преди почивката. Ен-Несири пое подаване на своя съотборник при бърза контра и приключи с попадение за крайното 1:2.

Мачът приключи със скандал, откакто фен атакува вербално и с жестове Лукас Окампос.
Източник: flashnews.bg