Севиля спечели първата си победа за годината в испанското първенство

...

Севиля изплува след първа победа за годината

Севиля завоюва първата си победа за годината в испанското състезание по футбол, откакто надделя Райо Валекано с 2:1 като посетител в мач от 23-ия кръг. Така отборът на Кике Санчес Флорес се изкачи на 15-о място с 20 точки.

Успехът в понеделник вечер приключи серия от шест мача без победа за севилци, които са с три точки над зоната на изпадащите. Райо е с две места по-напред, само че това бе пето следващо проваляне за тима на Франсиско.

Гостите от Севиля поведоха в резултата след 19 минути игра с известна доза шанс. Пас на Исак Ромеро се отклони от бранител на Райо Валекано и топката попадна на пътя на Юсеф Ен-Несири, който бе прецизен от към 18 метра. Домакините изравниха 10 минути по-късно с попадение на Иси Паласон, само че Ромеро и Ен-Несири комбинираха още веднъж за гол минута преди полувремето. Ен-Несири пое подаване на своя съотборник при бърза контра и приключи офанзивата с попадение за крайното 2:1.
Източник: lupa.bg