Севиля спечели изключителна важна победа срещу Алмерия с 2:1 в

...

Севиля обърна Алмерия и се отдалечи от изпадащите

Севиля завоюва изключителна значима победа против Алмерия с 2:1 в мач, който се трансформира в нещо като дерби на дъното на класирането. Андалусийците демонстрираха темперамент и съумяха да създадат цялостен поврат, откакто изоставаха в резултата с 0:1.

Серхио Акиеме даде задатък на отбора на Алмерия още във втората минута след асистенция на Алехандро Посо. Домакините съумяха да изравнят в добавеното време на първата част с гол на Лукас Окампос от дузпа.

Ерик Ламела вкара победния гол за Севиля в 73-ата минута. В последните секунди още веднъж Ламела имаше опция да означи и трето попадение за Севиля, само че вратарят Фернандо Мартинес предугади шута му и съумя да избави.

Точките бяха извънредно значими за Севиля, който съумя да се вдигне до 13-о място в класирането, като завоюва цели 5 позиции. Алмерия остава на предпоследното място в Ла Лига. /БТА