Севиля. Реал (Мадрид) победи като гост Севиля с 3:2 в

...

Реал Мадрид победи като гост Севиля с 3:2 и дръпна с 15 точки авнас шест кръга преди края

Севиля. Реал (Мадрид) победи като посетител Севиля с 3:2 в дербито от 32-рия кръг на испанската Ла Лига. Иван Ракитич и Ерик Ламела дадоха стабилен задатък за домакините през първата част, само че след почивката „ кралете “ изравниха посредством Родриго и Начо, а Карим Бензема в добавеното време донесе пореданта победа на „ кралете “ по пътя към купата.

Гол на Винисиус Жуниор в 78-ата минута не бе приет поради съмнителна игра с ръка. Съдията прегледа обстановката благодарение на ВАР, само че не промени решението си.

Срещата на “Рамон Санчес Писхуан ” беше придружена и от някои дискусионни съдийски решения. В 18-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Диего Карлош. 20 минути по-късно обаче реферът сякаш спести червен картон на халфа на Реал Едуардо Камавинга. В 74-ата пък, при 2:1 в интерес на Севиля, гол на Винисиус Жуниор не беше зачетен поради игра с ръка.

Тимът на Карло Анчелоти към този момент има 15 точки задатък на върха, само че Барселона е с два мача по-малко.
Източник: focus-news.net