Севиля и Реал Мадрид направиха 1:1 в среща от десетия

...

Реал Мадрид си тръгна със 1:1 от Севиля

Севиля и Реал Мадрид направиха 1:1 в среща от десетия кръг на Ла Лига. Така Кралския клуб остава отпред в класирането с 25 точки. Жирона, и Атлетико Мадрид обаче имат късмет да съкратят дистанцията до върха. Жирона и Барселона са надлежно с 22 и 21 точки и мач по-малко. Атлетико има 19 точки, само че и две срещи по-малко. Севиля записа 9-ата точка, само че към този момент три срещи няма победа.

Белия балет вкара топката във вратата на Севиля в четвъртата минута. Попадението на Валверде обаче не беше зачетено поради засада. В 24-ата минута Иван Ракитич бе покрай попадение за домакините, само че ударът му бе блокиран. Минута по-късно и Джибрил Соу пропусна късмет за Севиля.

Пак Ракитич заплаши вратата на гостите в 47-ата минута, само че Кепа Арисабалага се намеси в точния момент. Тони Кроос пропиля преференциална опция за мадридчани в 51-ата минута, а шест по-късно и Родриго не съумя да разпише.

Така се стигна до 74-та минута, когато Дейвид Алаба си означи автогол за 1:0. Само четири минути по-късно Дани Карвахал израви за Реал след асистенция на Тони Кроос.

Арисабалага предотврати попадение на някогашния капитан на мадридчани Серхио Рамос в 81-ата минута. Това бе първи мач за Рамос против столичани след завръщането му в родния клуб. Иначе Рамос има за Реал Мадрид.

След седмица е ред на Ел Класико – на 28 Реал посреща Барселона.
Източник: flashnews.bg