Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на турнира в Тексас. 29-годишната Каратанчева

...

Каратанчева загуби в Тексас

Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на шампионата в Тексас. 29-годишната Каратанчева отстъпи пред Беатрис Адад Мая (Бразилия).

Българката загуби с 1:6, 6:3, 5:7 след 2:32 часа игра.

Софиянката бе разконцентрирана през първия сет, откакто загуби и трите си подавания отстъпи с 1:6. Втората част също стартира с пробив на бразилката, само че след това Каратанчева сподели класа и стигна до 6:3 в своя изгода.

Решителният сет се развиваше по проект за българката, когато при 5:4 в нейна изгода тя подаваше за мача. Адад Мая осъществя пробив при втория си опит и резултата бе подравнен за 5:5. Последва гейм на 30 на сметката на бразилката, което тотално отхвърли Каратанчева. Тя бе несигурна при своя сервиз и в последна сметка отстъпи с 5:7.

Каратанчева си обезпечи 2027 $ и 21 точки за международната класация, в която заема 239-ата позиция.