Селекцията на домакина Бразилия започна стилно кампанията си на Копа

...

Бразилия започна класно на Копа Америка 2019

Селекцията на домакина Бразилия стартира стилно акцията си на Копа Америка 2019, откакто надви с 3:0 над Боливия в откриващия мач в конкуренцията, игран на „ Естадио до Морумби” в Сао Пауло. И трите попадения за „ селесао” пристигнаха през второто полувреме, откакто през първите 45 минути „ зелените” стояха съвършено на терена в най-големия бразилски град.

Дузпа след VAR в 50-тата минута даде задатък за Бразилия, откакто прецизен бе Фелипе Коутиньо, а три по-късно още веднъж футболистът на Барселона бе прецизен, засичайки с глава центриране отдясно на Роберто Фирмино. Пет преди края пък резервата Евертон означи страховит гол, с цел да направи разликата класическа.

Логично след изиграването на първия двубой Бразилия оглави група А с три точки, до момента в който Боливия остана финален с нула. Перу и Венецуела е другият мач от групата и ще започва в 22,00 часа българско време.

Иначе Тите излезе в скица 4-3-3 за дебютния мач на Бразилия на Копа Америка 2019, като за шампионата ще би трябвало да се оправя без огромната си звезда Неймар. Острието на Пари Сен Жермен получи травма по време на контролната среща с Катар преди броени дни. На вратата започва Алисон, а пред него бяха Дани Алвес с капитанската лента, Тиаго Силва, Маркиньос, Филипе Луис. Триото пред отбраната бше Фернандиньо, Каземиро и Коутиньо, а офанзивата беше водена от Роберто Фирмино, подпомаган от Ричарлисон и Давид Нерес.

#SeleçãoBrasileira escalada para o duelo de daqui a pouco!