Седем учебни заведения бяха отличени с призове за дигитални практики,

...
Седем учебни заведения бяха отличени с призове за дигитални практики,
Коментари Харесай

7 победители в конкурса на A1 Дигитално училище в България

Седем образователни заведения бяха отличени с призове за цифрови практики, които ползват в просветителната сфера в рамките на конкурса на A1 „ Дигитално учебно заведение на България “. Във всяка от трите категории – „ Дигитален урок “, „ Дигитален план “ и „ Дигитална организация на преподаването “ – беше определено по едно учебно заведение от регионален град и едно от малко обитаемо място. Общо 127 образователни заведения от близо 20 области на страната кандидастваха с новаторски планове.  Победителите са от Варна, Гоце Делчев, Дупница, Кърджали, Свищов и София, а плановете включват разнообрази подходи за образование като виртуална действителност, интерактивни дъска и модерни STEM кабинети.

В категория „ Дигитален план “ журито награди две учебни заведения за положените от тях старания в просветителната среда – ПДТГ „ Димитър Хадживасилев “ от град Свищов и 81-во ОУ „ Виктор Юго “ от София. Свищовската гимназия показа план " STEMB “, който включва създаване на новаторска класна стая, в която учениците основават и управляват уеб сайтове на бизнес-клиенти. Това дава опция на подрастващите за „ учене посредством работа и прекарване “ и опит с действителния бизнес на IT технологиите. Проектът на столичното учебно заведение " Дигитална промяна в образованието - цифрова подготвеност и учене “ съставлява тактика за цялостна цифровизация на образователния развой. Те интегрират онлайн платформи, както и цифрови принадлежности като Гугъл Classroom, Гугъл Jamboard, Гугъл Групи, електронните разновидности на учебниците, които издателствата оферират, ресурсите на " Уча.се ", " Кан академия ", видеоклиповете в Academico и други

В категория „ Дигитална организация на преподаването “ Профилирана гимназия „ Христо Ботев “ от град Дупница и ОУ „ Петко Рачев Славейков “ са участниците, чиито способи на преподаване се откроиха измежду останалите. Учителите сполучливо са реорганизирали работата си, тъй че да се възползват от преимуществата на дигитализацията. Прилагането на „ Метода на обърната класна стая “ и „ Модел 1:1 “ са разнообразни тактики и различни способи на образование в класната стая, които са от решаващо значение, с цел да се стимулират и подтикват учениците към интензивност в образователния развой.

Първото място в категория „ Дигитален урок “ заемат две учебни заведения – ПМГ „ Яне Сандански “ от град Гоце Делчев и СУ „ Отец Паисий “ от град Кърджали. Гимназията показва план, който демонстрира по какъв начин преподавателите интегрират технологиите в учебния развой и развиват цифровите умения на учениците, посредством потреблението на онлайн просветителни платформи като Geobra, Padlet, Bookcreator, Worldwall и други. Училището от град Кърджали се отличи със своята процедура „ Връстници образоват връстници “, която цели да увеличи мотивацията на учениците в часовете по клетъчна биология, като заемат ролята на учители и одобряват предизвикването да предадат уроците по занимателен и понятен метод.

Впечатляващ план показа и софийската частна професионална гимназия по цифрови науки „ СофтУни Светлина “ в категория „ Иновативна концепция “. Те възнамеряват да изградят класна стая за преподаване и образование на възпитаници във виртуална среда, където учителят и учениците да носят очила за виртуална действителност, визуализиращи изучавания материал.
Източник: manager.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР