Саймък е най-подценяваният жив писател на научна фантастика“, казва през

...
Саймък е най-подценяваният жив писател на научна фантастика“, казва през
Коментари Харесай

Предчувствията ви са неефективни, защото не вярвате в тях

„ Саймък е най-подценяваният жив публицист на научна фантастика “, споделя през 1957 година американският фантазьор Теодор Стърджън. „ Навсякъде в книгите на Саймък можете да видите едно тъжно разбиране, че неговите сънародници са изцяло неподготвени за „ жестоките чудеса на бъдещето “. Едно омерзение към тези, които заради нелепост или от персонален интерес се пробват да извърнат напредъка “ - пишат съветските великани в жанра - братя Стругацки. „ Неговите герои, без значение от произхода, са повече светци, в сравнение с грешници. Доброто надвива над злото и оптимизмът надвива над отчаянието “ - безапелационен е и Сам Московиц в свое изказване от 1962 г. „ “
Клифърд Доналд Саймък (3 август 1904 година – 25 април 1988 г.) е американски публицист - един от колосите на международната научна фантастика. Автор е на „ Всичко живо е трева “, „ Отново и още веднъж “, „ Градът “, „ Паралелни светове “, „ Времето е най-простото нещо “, „ Те вървяха като хора “, „ Междинна станция “, „ Магистралата на вечността “ и доста други. Феновете на Саймък му присъждат приживе 3 награди „ Хюго “, сътрудниците му – премията „ Небюла “, пишещите в жанра научна фантастика в Съединени американски щати го избират за собствен Grand Master (велик майстор). Асоциацията на създателите на книги на ужасите пък го удостоява с наградата „ Брам Стокър “ за изцяло творчество. 
За да станете свободни, задоволително е да бъдете осъзнати.Няма човек, който да е съумял да падне толкоз ниско, че да не се откри куче, готово да пази стопанина си и да го придружи най-малко до гроба.Не можете да станете щастливи, в случай че се опитате да станете щастливи. Когато спреш да се надуваш, в действителност намираш благополучие.Всеки от нас има спътници в живота, които никой не може да види с изключение на ние самите.За да напише добра книга, човек би трябвало умерено да седи имобилен, да събира мислите си, да огради света със здрава стена, пропускайки този свят на дребни, деликатно подбрани порции, подобаващи за разбор и обрисуване с безпогрешна изясненост и точност.Предчувствията ви са неефективни, тъй като не вярвате в тях. Засега вие оставате в света на логиката и се доверявате на логическите разсъждения, които са били присъщи за пещерния човек: да разгледате казуса от всички ъгли, да претеглете плюсовете и минусите, като че ли се взема решение аритметичен проблем. Не вярвате на предчувствията си и това е вашата неточност.Средната буржоазия има задоволително пари, с цел да не наподобява вулгарна, само че е лишена от елегантността и изтънчеността на същински богатите хора.Никой към момента не е измислил метод да потвърди действителността на самата действителност.Животът е скъп подарък, а не право, което един човек би трябвало да оспори във връзка с различен човек.Какъвто и път да извърви човек, той сигурно ще измисли лъка и стрелите.Същността на религията е такава, че човек просто е заставен да заеме избрана позиция във връзка с нея.Има нещо в чувството за мощ, което го прави съвсем натрапчиво и то кара човек да употребява тази мощ.Смъртта, тишината и покоят са неразделна троица. 
Самият човек, посредством силата на всеобщото подстрекателство, въздейства върху физическата орис на Земята. И даже може би върху цялата Вселена. Милиарди мозъци виждат дърветата като дървета, къщите като къщи, улиците като улици и нищо друго. Тези интелигентности виждат нещата такива, каквито са, и ги запомнят такива, каквито са били... Унищожете тези интелигентности - и цялата основа на материята, лишена от регенеративна мощ, ще се срути и ще се разпадне като колона от пясък...
Източник: spisanie8.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР