Състезателят по ски-бягане Сергей Устюгов и лекоатлетката Мария Кучина-Ласицкене бяха

...

Ласицкене и Устюгов са Спортисти на годината в Русия

Състезателят по ски-бягане Сергей Устюгов и лекоатлетката Мария Кучина-Ласицкене бяха избрани за състезател и спортистка на Русия за 2017 година. Устюгов завоюва пет медала на Световното състезание по ски-бягане в Лахти в края на февруари и началото на март, в това число и купите в отборния спринт и в скиатлона на 30 километра. Той също по този начин победи в 11-ото издание на многоетапното съревнование " Тур дьо Ски " от Световната купа през януари.

Кучина-Ласицкене пък стана международна шампионка в скока на височина и победи с трофея в дисциплината в Диамантената лига, откакто завоюва всички надпревари, в които взе участие през сезона. Победителите бяха избрани от специфичен панел на Руското министерство на спорта, формиран от някогашни спортисти и експерти.