САЩ спечели с 4:2 срещу Норвегия в мач от група

...

САЩ надви Норвегия на Световното по хокей на лед

САЩ завоюва с 4:2 против Норвегия в мач от група “Б” на Световното състезание по хокей на лед, което се организира във Финландия. Райън Хартман и Матю Болди бяха точни в интерес на американците още преди средата на първия интервал, само че Андреас Мартинес върна едно попадение за скандинавците в самото начало на втората част, но скоро по-късно Бен Мейерс възвърне двата гола задатък за “янките”.

Даниел Роксет се разписа за Норвегия, само че Шон Фарел оформи крайното 4:2 единствено 40 секунди преди края на дуела.

Съединени американски щати приключва на четвърто място в групата с актив от 13 точки и на 1/4-финалите ще изпарави против Швейцария.

В група “А” Словакия разгроми със 7:1 Дания. Томаш Татар осъществя два гола в първата третина, а Павол Регенда също се отличи с две попадения. Йоахим Бличфелд в последната част означи почетния гол за скандинавците. Мислав Росандик, Симон Немец и Юроай Слафковски също бяха точни в интерес на спечелилите.

Словакия е на четвърта позиция в крайното класиране в група “А” и в елиминациите ще играе против Швеция или домакина Финландия.

USA vs Norway, International Ice Hockey Championships in Tampere, Finland. It’s a beautiful new arena.
Източник: bg-voice.com