Санкт Паули спечели надстрелването в гостуването на Холщайн Кийл с

...

Санкт Паули спечели дербито на върха във Втора Бундеслига след шоу със седем гола

Санкт Паули завоюва надстрелването в гостуването на Холщайн Кийл с 4:3 в страховит дуел от върха на немската Втора Бундеслига.

Гостите взеха задатък от три чисти попадения още до почивката след головете на Оладапо Афолаян в 10-ата и 36-ата минута, а сред тях се разписа и Марсел Хартел в 34-ата минута. Домакините върнаха един гол в 53-ата посредством Шуто Мачино, преди Конър Меткалф да върне преднината от три попадения за Санкт Паули единствено четири минути по-късно.

Йошуа Меес още веднъж понижи изоставането на Холщайн в 65-ата, а Александър Бернхардсон върна интригата с трети гол за домакините осем минути преди края на постоянното време – 3:4.

В 89-ата минута Холщайн пропусна да прати трибуните в възторг, откакто точно Бернхардсон стреля над напречната греда от чудесна позиция.

В добавеното време на дуела пък гостите нямаха шанс на два пъти да приключат дуела, откакто Карло Букалфа и Марсел Хартел нацелиха гредите със своите удари.

По този метод Санкт Паули резервира първата си позиция, като събра 48 точки и към този момент има преднина от шест точно пред Холщайн Кийл, който е втори. Първите два отбора във второто равнище на немския футбол печелят директна промоция за Първа Бундеслига. Трети все още е Хамбургер с 38 точки, само че и мач по-малко от водачите.