Само първите няколко разигравания в мача бяха равностойни и дори

...

България с убедителна победа срещу Перу на олимпийската квалификация в Токио

Само първите няколко разигравания в мача бяха равностойни и даже Перу поведе с 3:1. Със серия от пет следващи точки взехме нещата в свои ръце. Непрекъснато воденият от Лоренцо Мичели отбор усилваше задатъка си. Накрая взехме първия гейм с разгромното 25:13.

Втората част беше и най-равностойна. В него перуанките освен се държаха равностойно, само че поведоха с 9:7. Тогава ние обърнахме още веднъж резултата до 17:14. Тогава Мичели изиска спиране, тъй като противникът ни изравни. Италианският треньор върна искрата в тима и завършихме гейма с шест следващи точки – 25:18.

В третата част мач действително нямаше. Българките Направиха 12 следващи точки, с които резултатът стана 18:4. Началният удар на Мария Кривошийска беше толкоз безапелационен, че Перу не можеше да се оправи. Чак тогава противникът съумя да спре българската атака. Но резултатът към този момент бе толкоз огромен, че нямаше какво да се случи. Въпреки че Перу избави четири мачбола, спечелихме хубава победа, като тя пристигна при резултат 25:16 в третия гейм.

Утре България играе идващия мач в шампионата против Аржентина още веднъж от 7 ч. Двата тима са с еднакъв брой точки – по четири.
Източник: frognews.bg