Сакраменто постигна обрат и спечели със 131:110 срещу Детройт Пистънс

...

Везенков гледа от скамейката знаменит обрат на Кралете

Сакраменто реализира поврат и завоюва със 131:110 против Детройт Пистънс мача си от постоянния сезон на НБА. Българинът Александър Везенков обаче още веднъж остана запаса и не се появи на паркета.

„ Кралете “ стигнаха до успеха след поврат, защото изгубиха първата част с 29:47. С този триумф Сакраменто заема пето място на Запад с 22 победи и 14 загуби.

В първата част Детройт бързо натрупа 15 точки преднина и продължи да я усилва и в последна сметка завоюва първата част с 47:29, като в интервала означи 7 тройки от 10 опита.

Сакраменто съумя да се върне в мача в средата на втората четвърт, когато направи серия от 11 следващи точки без съперника да успее да осъществя. Така на почивката резултатът бе 65:68 за „ кралете “.

До края на мача те съумяха да натрупат още преднина и в последна сметка завоюваха срещата с 21 точки разлика.

Домантас Сабонис направи " трипъл-дабъл " за Сакраменто с 37 точки, 10 битки и 13 асистенции. Кийгън Мъри приключи с 32 точки, а Ди`Аарън Фокс добави 26. За Детройт над всички беше Боян Богданович с 26 точки.
Източник: lupa.bg