Сакраменто Кинг победи Голдън Стейт със 118:94 в плей-ин турнира

...

Сакраменто би Голдън Стейт и се доближи до плейофите

Сакраменто Кинг победи Голдън Стейт със 118:94 в плей-ин шампионата на НБА. До плейофите остава още една крачка. Тя е мач против Ню Орлиънс Пеликанс, който загуби другия плей-ин мач от Лос Анджелис Лейкърс. Сблъсъкът е на 12 април. През този сезон.

се появи в края на четвъртата четвърт и записа 2:13 минути на паркета. За това време той опита една пукотевица от тройката, само че пропусна.

Сакраменто взе преднина още в първата част на мача, като дръпна с 9 точки – 31:22. Голдън Стейт съумя да навакса 5 точки от изоставането си до края на първото полувреме. Втората четвърт обаче беше най-силната за Уориърс.

В третата и четвъртата част обаче Кингс бяха по-активни и натрупаха задоволително преднина, с цел да си подсигуряват триумфа.

Най-резултатен в мача беше Кийгън Мъри от Сакраменто с 32 точки, като добави и 9 битки. Ди’арън Фокс добави 24 точки за спечелилите. Най-много за Голдън Стейт осъществя Стеф Къри – 22 точки.
Източник: flashnews.bg