САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис направи своя 35-и трипъл-дабъл

...

Нов трипъл-дабъл за Сабонис изпраща Кингс зад Уизардс 143-131

САКРАМЕНТО, Калифорния (AP) — Домантас Сабонис направи своя 35-и трипъл-дабъл в кариерата с 28 точки, 13 битки и 12 асистенции при успеха на Сакраменто Кингс Вашингтон Уизардс 143-131 в понеделник вечер.

Де'Аарън Фокс вкара 12 от своите 30 точки по време на третата четвърт на Сакраменто с 46 точки, а Кийгън Мъри добави 25 в нощта, когато шестима крале означиха двуцифрени точки. Харисън Барнс имаше 19, Кевин Хюртър 14, а Малик Монк приключи с 10, като Сакраменто (16-9) завоюва за четвърти път в пет мача.

Джордан Пуул изравни върха си в кариерата с осем тройки и означи 28 точки за Уизардс. Кайл Кузма добави 27, само че Вашингтон (4-22) загуби 17 от последните си 19 мача.

Вечерта на Сабонис включваше неговия осми следващ дабъл-дабъл и 21-ви в 25 игри. Трипъл-дабълът беше неговият 17-и в униформата на Кингс, най-вече в ерата на франчайза в Сакраменто.

Големият човек на Кингс вкара 20 точки през първото полувреме, в това число девет от последните 18 на Сакрам...