Садио Мане се превърна в най-резултатния футболист за националния отбор

...

Хеттрик срещу Бенин изкачи Мане в голмайсторската листа за Сенегал

Садио Мане се трансформира в най-резултатния футболист за националния тим на Сенегал. Крилото означи хеттрик при успеха на отбора му над Бенин с 3:1 в мач от квалификациите за Купата на африканските народи.

Футболистът на Ливърпул откри резултата в 12-ата минута от дузпа, след игра с ръка на неприятелски състезател.

Гостите се пробваха да изравнят, само че Тиджани Анаане стреля в дясната греда. Вместо това Садио Мане удвои головата си сметка в дуела в 22-рата минута.

След почивката Сеси Д`Алмейда бе изпъден с пряк червен картон, откакто повали Садио Мане, който се отскубваше самичък против вратаря.

Домакините получиха нова дузпа след нарушаване на стража Сатюрнин Алагбе против Исмаила Сар. Садио Мане оформи хеттрика си с тъкмо осъществяване.

Резервата Жуниор Олайтан оформи крайния резултат с почетно попадение в 88-ата минута.

Сенегал е водач в група " Л ", до момента в който Бенин заема последната 4-а позиция в подреждането.

Садио Мане към този момент има 32 гола с националната фланелка. След срещата той още веднъж разяснява слуховете за бъдещето си.

" Много почитам Ливърпул, тъй като почитателите ме одобриха още от първия ми ден в клуба. Ще забележим какво ще се случи с бъдещето ми ", показа той.