С победи стартираха участието си в БФБ е-баскет лигата играчите

...

Везенков и Минчев с победи на старта на БФБ е-баскет лига

С победи стартираха присъединяване си в БФБ е-баскет лигата играчите на мъжкия народен тим Александър Везенков и Йордан Минчев.

В Дивизия 5 звездата на „ Олимпиакос “ с „ Балкан “ победи Sofia Entertainment със 115:70, като виртуалният му облик вкара 33 точки за 23 минути на своя противник.

Минчев пък откри шампионата отпред на „ Левски Лукойл “ против Антон Диков и „ Чавдар “ (Троян). Мачът бе излъчен директно по ТВ1. Крилото на „ сините “ завоюва със 128:83. Репортажи от най-хубавите мачове ще бъдат излъчени и в ефира на Българска национална телевизия, „ Нова телевизия “ и „ Канал 3 “. Всяка вечер в ефира на ТВ1 от 19:00 ч. почитателите на електронните спортове ще могат да гледат един от 128-те мача за деня онлайн. В петък пък специфичен посетител в студиото на БФБ е-баскет лига ще е президентът на федерацията Георги Глушков.

Младежкият национал от „ Балкан “ Марин Маринов записа победа над „ Пистолет “ с 90:72. Колегата му в миналогодишната селекция на Васил Христов – Александър Матушев от „ Ямбол “ бе равносилен на „ София Брикс “, само че отстъпи със 125:129. Друг техен съотборник в България U20 - Николай Михайлов победи „ Атлетик “ със 113:68.

Още двама играчи от НБЛ направиха дебюта си в новата лига. Представителят на „ Рилски състезател “ от НБЛ Милен Дудев сподели положителни умения и победи „ Пистолет “ със 106:81. Снайперистът на „ Спартак “ (Плевен) Николай Маринов победи „ Рилски състезател 2 “ със 108:92.

Юношеският национал (до 18 години) и капитан на ЦСКА Виктор Маргаритов записа тежка загуба на старта – 81:164 от „ Славия “. Класа и с джойстика сподели баскетболистката от националния тим за девойки и „ Септември 97 “ Константина Какогиани. С отбора си „ Славия “ тя победи гения от школата на ЦСКА Виктор Аврамов с безапелационното 152:99.

Един от играчите, които постоянно получават повиквателни за юношеския народен тим (до 17-годишна възраст) – Александър Папазов потегли с проваляне в БФБ е-баскет лигата. Синът на старши-треньора на „ Левски Лукойл “ Константин Папазов и някогашната националка Маргарита Петрова отстъпи със 110:111 пред Jedi Masters. „ Първата ми среща беше доста оспорвана. Изпитвах компликации първоначално и разлита доближи до 18 точки. Пет минути преди края поведох със 101:99. Последните минути бяха доста напрегнати. За страдание получих панер 0,03 секунди преди края и изгубих с резултат 110:111. Искам да поздравя противника ми. Получи се страховит мач “, разяснява след мача геният от БУБА Баскет. Другата седмица той и татко му Константин Папазов ще гостуват в ефира на ТВ1.