С голове след почивката Пари Сен Жермен победи с 2:0

...

ПСЖ на крачка от четвъртфинал в Шампионска лига

С голове след почивката Пари Сен Жермен победи с 2:0 вкъщи Реал Сосиедад в първи мач от осминафиналите в Шампионската лига.

Още в шестата минута звездата Килиан Мбапе не съумя означи, а след четвърт час игра опит за гол на Брайс Мендес беше блокиран от отбраната на френския първенец.

Последваха съществени пропуски на Такефуса Кубо от гостите, както и на Усман Дембеле от френския първенец, до момента в който в последните секунди на първата част шут на Микел Мерино срещна гредата на вратата на ПСЖ.

След почивката французите имаха предимство и в 58-ата минута Маркиньос центрира за Мбапе, който даде задатък за Пари Сен Жермен.

Само пет минути по-късно нов опит за попадение на Килиан Мбапе се отби в гредата.

В 71-ата минута Брадли Баркола направи мощен самостоятелен пробив и оформи крайното 2:0 за парижани.

Малко преди приключване на постоянното време Марко Асенсио и Рандал Коло Муани пропуснаха да оформят класическия триумф в интерес на френския отличник, който се пробва да премине през тази фаза на шампионата за едвам трети път в последните осем сезона.
Източник: petel.bg