С гол на неостаряващия Кристиан Стуани от дузпа чак в

...

Дузпа в 102-рата и незачетен автогол със задна ножица белязаха ранния мач в Ла Лига

С гол на неостаряващия Кристиан Стуани от дузпа чак в 102-рата минута Жирона се избави от четвърта поредна загуба в Ла Лига. Тимът направи 1:1 при семейството си на Кадис в ранния мач от съботната стратегия от 9-ия кръг.

Гостите поведоха в самото начало на второто полувреме посредством Серхио Гонсалес, който от близко засече подаване отдясно.

След това каталунците натиснаха съществено и в 67-ата минута удари греда.

В 74-тата пък бранителят на Кадис Хавиер Ернандес си заби атрактивен автогол със задна ножица, само че след преразглеждане благодарение на ВАР попадението не беше зачетено поради нарушаване в офанзива.

Жирона продължи да търси изравняването, само че в 90-ата минута отново беше лишен от това поради засада.

Междувременно арбитърът даде 8-минутно продължение, само че не наду свирката незабавно след приключването на въпросното добавено време. Така се стигна до ново центриране в наказателното поле на Кадис, където след две спасявания на вратаря основният арбитър уточни бялата точка поради нарушаване.

Стуани резервира самообладание и донесе точката на домакините - 1:1.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от испанската LaLiga, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport 4.