С гол на Мартин Камбуров в 89-ата минута на мача

...

Камбуров наказа "Локомотив" Пловдив в края

С гол на Мартин Камбуров в 89-ата минута на мача " Берое " победи с 1:0 " Локомотив " Пловдив в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

Успехът разреши на заралии да запазят четвъртото си място в класирането с 20 точки, като по този начин се откъснаха с 3 пред пловдивските " Ботев " и " Локомотив ", заемащи пето и шесто място.
Снимка: Lap.bg
Двубоят в Стара Загора не бе измежду най-атрактивните за неутралния почитател, като се трансформира в тактическо надхитряне сред наставниците Александър Томаш и Бруно Акрапович. В последна сметка обаче Камбуров, с петия си гол за сезона, донесе триумфа на " Берое " против някогашния си отбор.

През първото полувреме головите положения и пред двете порти липсваха, само че през втората част " Берое " погледна по-смело към мрежата на Мартин Луков, само че чистите положения по този начин и не се откриваха.
Отсъждане за фаул пък лиши " Локомотив " от гол в 58-мата минута, когато Абделхаким Буна осъществя със задна ножица, само че попадението му не бе зачетено от рефера Станислав Тодоров.

И когато срещата вървеше към нулево тъждество, в 89-ата минута Камбуров засече една отклонена с глава топка от Борислав Цонев и съвсем от голлинията я вкара за 1:0.

В оставащите малко минути до края " Локомотив " опитва с изсипани топки да затрудни защитата на 'Берое ", само че това не докара до изравнително попадение.
Съставите

" Берое ": Душан Перниш, Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерон Виана, Мартин Камбуров, Борислав Цонев
Наставник: Александър Томаш

" Локомотив " Пловдив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен, Анте Аралица
Източник: btvnovinite.bg