С гол на Фил Фоудън Манчестър Сити победи с 1:0

...

Манчестър Сити надви Борнемут и се доближи до Ливърпул

С гол на Фил Фоудън Манчестър Сити победи с 1:0 като посетител Борнемут и още веднъж се приближи единствено на точка от водача в класирането на Висшата лига Ливърпул.

През първото полувреме " жителите " имаха доста съществено игрово преимущество, само че стигнаха единствено до един гол, който бе дело на Фоудън в 24-тата минута. Английският национал бе на вярното място, с цел да довкара топката във вратата след удар на Ерлинг Холанд и избавяне на вратаря Нето.

Борнемут изравни играта през втората част, а последните минути " черешките " бяха и по-добрият отбор на терена. Най-сериозната си опция за гол те пропуснаха в добавеното време, когато турският нападател Енес Юнал с удар с глава от границата на вратарското поле прати топката от външната страна на гредата.

С триумфа си на Южния бряг Манчестър Сити събра 59 точки след 26 мача, като единствено Ливърпул има повече - 60. Борнемут е на 14-а позиция с 28 точки.