С два гола на Килиан Мбапе за две минути Франция

...

Мбапе върна надеждите на Франция! Шампионите и Аржентина игр...

С два гола на Килиан Мбапе за две минути Франция навакса от 0:2 във финала на Мондиала против Аржентина.

Първо една неточност разреши на Коло Муани да се измъкне от аржентинската защита, а Отаменди го фаулира и това означаваше дузпа. Зад топката застана Килиан Мбапе, който върна Франция в мача. 120 секунди по-късно от воле той изравни.

Лионел Меси откри от дузпа в 23-ата минута, направена от Анхел Ди Мария, който беше препънат от Осман Дембеле.

Поредна бърза аржентинска офанзива в 36-ата минута на мача бе приключена с гол от Анхел Ди Мария. Меси взе участие в нея, подавайки към Алварес, последва извеждащ пас към Макалистер, който сервира топката на Ди Мария, трансформирал се в печелившия жокер на треньора Лионел Скалони.

Наставникът на " албислесте "   пусна като титуляр Анхел ди Мария за сметка на Леандро Паредес, което се оказа печеливш ход.

Източник: marica.bg