Руският президент Владимир Путин почти сигурно не иска пряка конфронтация

...
Руският президент Владимир Путин почти сигурно не иска пряка конфронтация
Коментари Харесай

Американското разузнаване: Путин не иска война с НАТО и ще се ограничи до асиметрични мерки

Руският президент Владимир Путин съвсем несъмнено не желае директна борба с НАТО и ще се ограничи до асиметрични ограничения, оповестява " Фокус ", базирайки се на отчет на разследващата общественост на Съединени американски щати, оповестен от Сената.

US intelligence: Putin does not want a war with NATO and will limit himself to " asymmetric measures "
— Adaline Leila (@adalineleila011)

Американската разследваща общественост твърди, че войната против Украйна се е трансформирала в огромни проблеми за Русия, само че тя към момента остава постоянен и кадърен съперник, пробва се да смекчи последствията от глобите за стопанската система си и укрепва връзките с основните съперници на Съединени американски щати и Запада като  Китай, Иран и Северна Корея, което е огромно предизвикателство за Запада.

Според заключенията на разследващата общественост Москва съвсем несъмнено не желае директна военна борба с НАТО и ще се ограничи до " асиметрични действия ", които съгласно нейните калкулации няма да преминат тази граница. 

" Президентът Владимир Путин евентуално има вяра, че Русия е осуетила опитите на Украйна да си върне обилни територии, че неговият план за победа в тази война работи и със Запада, в частност американската помощ за Украйна е лимитирана, изключително на фона на войната сред Израел и ХАМАС ", се показва в документа. 

Разузнаването открива, че тясното икономическо съдействие с Пекин обезпечава на Русия огромен пазар за продажба на сила и други запаси, по-голяма отбрана от бъдещи наказания и мощен сътрудник за опълчване на Съединените щати.  

Русия е съумяла да пренасочи огромен дял от своя морски експорт на нефт и е евентуално огромна част от него да се продава на цени, по-високи от тавана на цените на Г-7, с помощта на съдействието с незападни сътрудници.

Разузнаването счита, че Москва ще продължи да употребява " всички налични запаси на държавната " власт, с цел да прокарва своите ползи и да се пробва да подкопае въздействието на Съединени американски щати и техните съдружници, макар че е откъсната от западните пазари и технологии и бягството на " човешки капитал " ще бъде предизвикателство.

" Това може да варира от потребление на сила за принуждаване на съдействието и намаляване на единството на Запада във връзка с Украйна до заплашване във военната сфера и сферата на сигурността, злонамерено въздействие, кибероперации, шпионаж и разнообразни трикове ", отбелязва американското разузнаване.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР