Русия записа четвъртата си победа в европейските квалификации в група

...

Русия обърна Шотландия с помощта на автогол

Русия записа четвъртата си победа в европейските квалификации в група " I ", откакто се наложи с 2:1 в гостуването си на Шотландия на " Хемпдън Парк " в Глазгоу. " Сборная " направи поврат и взе доста скъпи три точки против директен съперник за първите две места в групата.

Шотландия поведе в резултата още в 10-ата миунта. Тогава вратарят на Русия Гилерме не се намеси добре при едно центриране и подари топката на Джон Макгин, който от близко вкара за 1:0.

В 40-ата минута обаче Русия изравни. Артьом Дзюба получи на точката на дузпата и без закъснение стреля във вратата за 1:1.

В 59-ата минута гостите стигнаха и до цялостен поврат. Александър Головин напредна отляво и подаде паралелно на голлинията, а в опит да почисти Стивън О`Донъл прати топката в личната си врата за 1:2.

Така Русия измъкна успеха и с актив от 12 точки държи второто място в групата. Шотландия пък се отдалечава от фантазията за присъединяване на Евро 2020, като отборът се намира на 4-ото място с 6 точки.

ЕВРО 2020 5 кръг, петък 6 септември  Шотландия 1:2краен резулат  Русия